Garažová vrata

Sekční garážová vrata se otevírají svisle a leží úsporně pod střechou. Tvar otvoru nehraje žádnou roli. Ať pravoúhlý, skosený, s úsečovými nebo kulatými oblouky. Sekční vrata Hörmann padnou vždy. Garážová vrata dodává společnost Hörmann standardně v provozní bílé, v 15-ti zvýhodněných barvách a přibližně 200 barvách.

Garážová vrata RollMatic jsou obzvlášť prostorově úsporná. Díky jejich principu konstrukce zůstává prostor stropu garáže zcela využitelný. Profil vrat RollMatic je vyroben z jakostního, nekorodujícího hliníku a vrata jsou tandardně vybavena moderní technikou pohonů Hörmann. Inovační technika tažných pružin zaručuje lehký chod vrat šetrný vůči pohonu. Devět barev a dva atraktivní povrchy Decograin s dekorem dřeva nabízejí mnoho možností výtvarného .

Někdy už natírání starých garážových vrat a nepohodlné otvírání vrat s otočnými křídly nestojí za provedenou práci. V tom případě se vyplatí nová výklopná vrata Berry firmy Hörmann v cenově výhodné normované velikosti. Základní nános polyesterem dává vratům dlouhodobou odolnost proti povětrnosti.

Boční sekční vrata Hörmann jsou vrata pro speciální situace montáže: na rozdíl od výklopných, sekčních a rolovacích garážových vrat se tento druh vratové konstrukce otvírá nikoli nahoru, nýbrž na stranu. To je zvláště výhodné, pokud má strop garáže zůstat volný například pro uložení surfařského prkna, nebo když křídlo vrat nelze ze stavebních důvodů (odpadové trubky, šikmá střecha) uložit a upevnit pod strop.